X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

فناوریهای شناسایی و ردیابی

بارکد ، RFID ، شناسایی با امواج رادیویی ، ردیابی ، ردگیری، ردیابی ماهواره ای ، GPS ، بینایی ماشین ، بیومتریک ، کارت هوشمند، سنسور

به زودی اطلاعات پزشکی مهم را در زیر پوست بیماران ذخیره می شود

پزشکان به زودی خواهند توانست اطلاعات پزشکی مهم را در زیر پوست بیماران ذخیره کنند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از خبرگزاری فرانسه  ، انجمن پزشکی آمریکا اعلام کرد، ابزارهایی در ابعاد یک دانه برنج که با یک سوزن زیر پوست کاشته می‌شود، امکان دسترسی سریع پزشکان اورژانس را به پرونده پزشکی بیماران بسیار بد حال فراهم می‌کند.

این ابزارها می‌تواند با کمک به شناسایی بیماران وامکان دسترسی امن به اطلاعات بالینی “ایمنی و اثربخشی مراقبتهای بیماران” را بهبود بخشد.

درحال حاضر “وال-مارت” و سایر مراکز تجاری برای تسریع در سامانه‌های توزیع خود از برچسب‌های شناسایی رادیوفرکانس ‪ RFID‬استفاده می‌کنند. این کار با ارسال پیامهای کوچک که راحت تر از بارکد قابل بررسی است، انجام می- ‌شود. کاشت این ابزارها در زیر پوست افراد می‌تواند، تداوم و هماهنگی مراقبتها را بهبود بخشد و عوارض جانبی دارویی و سایر اشتباهات پزشکی را کاهش دهد.

با این حال این ابزارها خطرهایی نیز دارد و حفظ حریم خصوصی بیماران یا سایر خطرهای اجتماعی را به همراه دارد. نگرانی اصلی حفظ حریم خصوصی اطلاعات ذخیره شده در این دستگاهها است.

این دستگاهها را می‌توان از زیر پوست خارج کرد و به خاطر کوچکی ابعاد آنها قابل انتقال به سایر قسمتهای بدن است. این دستگاهها در کار دستگاههای الکتریکی مانند دفیبریلاتور اختلال ایجاد می‌کند و تاثیر آنها بر داروهای تجویزی مشخص نشده است.

اداره نظارت بر مواد غذایی و دارویی آمریکا تاکنون فقط برچسب‌های “غیرفعال” را برای کاشتن در بدن انسان تایید کرده است. این برچسب‌ها پس از قرار دادن در بدن قابل تغییر نیست و محدوده انتقال و ظرفیت محدودی دارد.

این دستگاهها فقط می‌تواند یک رمز شناسایی منحصر بفرد داشته باشد تا از حریم خصوصی افراد محافظت کند.

اداره نظارت بر مواد غذایی و دارویی آمریکا در نهایت دستگاههای فعال را نیز که حاوی باتری‌های داخلی است و با تغییر وضع بیمار روزآمد می‌شود، تایید خواهد کرد.

این انجمن نسبت به پیامدهای بالقوه اجتماعی نظیر استفاده از این دستگاهها برای نظارت بر افراد که می‌تواند تجاوز به آزادی‌های فردی باشد، هشدار داده است.

این انجمن توصیه کرده است این دستگاهها بدون رضایت آگاهانه بیماران در بدن آن‌ها کاشته نشود و پزشکان بر آنها نظارت داشته باشند

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 19 شهریور 1387 ساعت 09:14 | نویسنده: محمد روهینا | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد