X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

فناوریهای شناسایی و ردیابی

بارکد ، RFID ، شناسایی با امواج رادیویی ، ردیابی ، ردگیری، ردیابی ماهواره ای ، GPS ، بینایی ماشین ، بیومتریک ، کارت هوشمند، سنسور

از ماه آینده ماهیان پرورشی با کد رهگیری عرضه می‌شوند

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان اعلام کرد: از ماه آینده ماهیان پرورشی قزل آلا و گرمابی اعم از فله‌ای و بسته‌بندی کد رهگیری می‌گیرند.

عیسی گلشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: هم‌اکنون کد رهگیری بر روی برخی از محصولات شیلاتی همچون میگو، ماهی یال اسبی و ماهی خاویاری نصب می‌شود و از پایان ماه جاری نیز ماهیان قزل آلا و گرمابی هم مشمول کد رهگیری می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: کد رهگیری شامل مشخصات مزرعه، تاریخ تولید و مصرف، نام عرضه‌کننده و تلفن تماس برای رسیدگی به شکایات است.

به گفته گلشاهی تا پایان سال تمامی محصولات شیلاتی کد رهگیری دریافت کرده و با شناسنامه در بازار عرضه خواهند شد.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان هدف از شناسنامه دار کردن محصولات شیلاتی ایجاد قابلیت ردیابی در این دسته از محصولات عنوان و اظهار کرد: با این روش امکان بررسی مشکلات احتمالی پیش آمده برای مصرف‌کننده در زمان مصرف و اعمال مقررات برای متولیان امر، امکان‌پذیر می‌شود.

وی گفت: تمامی واحدهای تولیدی آبزیان موظف هستند با ارائه مستندات به سازمان شیلات، کد رهگیری برای عرضه تولیدات خود دریافت کنند.

گلشاهی همچنین تصریح کرد: با کد رهگیری محصولات شیلاتی مجاز و غیرمجاز (قاچاق) قابل تفکیک و شناسایی است.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان افزود: وجود شناسنامه باعث می‌شود تا مراحل حمل و توزیع نیز برای مصرف‌کننده قابل ردیابی باشد که در صورت بروز مشکل، امکان ردیابی وجود دارد.

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 18 آبان 1391 ساعت 15:39 | نویسنده: محمد روهینا | چاپ مطلب 0 نظر