X
تبلیغات
زولا

فناوریهای شناسایی و ردیابی

بارکد ، RFID ، شناسایی با امواج رادیویی ، ردیابی ، ردگیری، ردیابی ماهواره ای ، GPS ، بینایی ماشین ، بیومتریک ، کارت هوشمند، سنسور

شرکت طرح و توسعه مها روش

شرکت طرح و توسعه مها روش در سال 1385 با هدف ارائه خدمات مهندسی و بازرگانی و با اندیشه ایجاد یا ارائه سیستم‌های امنیت الکترونیکی تشکیل گردید.

اهداف:

مهمترین محورهای فعالیت‌های شرکت عبارتند از: امنیت، حفاظت و کنترل فیزیکی و الکترونیکی، شناسایی الکترونیکی، مشاوره، صدور اعتبارنامه‌های امنیتی و حفاظتی، آموزش، گیت‌ها و تجهیزات امنیتی. برقراری امنیت و حفاظت در سیستم‌ها از یک سیستم ساده کنترل تردد نفر در یک سازمان گرفته تا نحوه کنترل تصویری یک خط تولید و یا از کنترل یک محیط تجمع تا یک محیط نظامی به‌طوریکه در صورت نبود یک سیستم کنترل کارآمد، هیچ مجموعه‌ای در طولانی مدت قابل بهره‌برداری شایسته نخواهد بود. یک سیستم کنترل موفق، مرهون تلاشهای پیگیر در بخش‌های طراحی، تهیة مشخصات عمومی و دقیق تجهیزات، مستندسازی و ارائه مستمر نقشه‌ها، راه‌اندازی کامل و مطابق برنامه و نگهداری دراز مدت سیستم می‌باشد.

در این راستا، این شرکت ضمن عقد قرارداد همکاری و توسعه فعالیت‌ها، نمایندگی انحصاری ارائه خدمات، سرویس‌ها، محصولات و تجهیزات و راه‌کارهای شرکت‌های معتبر بین‌المللی Geoquip، IDTECK، Sonic Security، RightTAG، Accenture و AXCESS را اخذ نموده است.

شرکت طرح و توسعه مها روش (شرکت پیشرو در حوزه فناوری RFID، سیستم‌های ایمنی، امنیتی و کنترل دسترسی، سیستم‌های هوشمند اطلاعاتی و مدیریتی) به عنوان شریک تجاری و نماینده رسمی و انحصاری محصولات و خدمات شرکت IDTECK در ایران، راهکارهای قدرتمند و محصولات تکمیلی را با بهره‌گیری از دانش فنی، فناوری روز و تجهیزات این شرکت و همچنین تخصص و تجارب کارشناسان و مهندسان خود آماده و ارائه نموده است و در این راستا مشتریان و پروژه‌های موفق بسیاری را داشته است.

زمینه‌های تخصصی فعالیت‌های این شرکت ارائه خدمات برای سیستمهای حفاظت الکترونیکی می‌باشد. سرفصل خدمات مشاورهای، طراحی، فروش، نصب و گارانتی به شرح زیر می‌باشند:

 • انجام مطالعات مقدماتی و توجیه اقتصادی و فنی پیشنهادات یا Feasibility study
 • تهیة طرحهای راهبردی و جامع
 • طراحی منطقی و تعیین نیازهای اولیة فنی
 • تهیة طرح تفصیلی و پلانهای فنی قابل اجرا
 • ارائه خدمات نظارت عالیه و کارگاهی در مقام مشاوره
 • تعیین مشخصات فنی تجهیزات و نظارت در خرید آنها توسط کارفرما شامل آزمایش در محل کارخانه، شرایط حمل و تحویل و غیره.
 • تهیة اسناد فنی و حقوقی برای برگزاری مناقصه‌ها
 • برگزاری تشریفات مناقصه، بررسی طرح‌های وارده، ارزیابی امتیازات فنی و مالی و معرفی برندگان
 • انعقاد قراردادهای مشاوره، طراحی، خرید، اجراء.
 • نظارت، اجرا، راه‌اندازی و بهره‌برداری سیستم‌ها
 • ارائه خدمات مطالعاتی آموزشی ساخت‌یافته
 • ارائه خدمات در دورة گارانتی و نگهداری سیستم
 • ارائه راه‌کار در توسعه و بروزآوری مجموعه‌ها

 

زمینه‌های تخصصی:

· سیستمهای حفاظت الکترونیکی

منظور سیستم‌های امنیتی و حفاظتی مورد نیاز واحدهای صنعتی، اداری و مسکونی که تحت عنوان Commercial security یا Homeland security شناخته شده‌اند، می‌باشد. از مهمترین واحدهای متقاضی این سرویس، می‌توان از سایت‌های صنعتی مانند واحدهای نفتی، نیروگاه‌ها، مراکز بین‌شهری، ساختمان‌های بزرگ نام برد.

· دوربین مدار بسته

سیستم‌های متعددی مانند سیستم‌های مخابراتی فیبر نوری، مایکروویو و غیره به همراه محاسبات دقیقی در مورد زاویة دید، فاصلة کانونی لنزها جهت پوشش تصویری مناسب، افت کیفیت سیگنال در انتقال تصویر و مشخصات تجهیزات موجود می‌باشد. در این راستا روند فن‌آوری و بکارگیری روش‌های نوین مانند ایجاد و کنترل تصاویر روی شبکه در بهینه‌کردن قابلیت‌های سیستم تأثیر قابل ملاحظه‌ای دارد.

· کنترل تردد

عمدة قابلیت این سیستم تشخیص هویت، ثبت و کنترل تردد افراد می‌باشد. یک سیستم کنترل تردد می‌تواند از یک قفل الکتریکی تا مجموعة گسترده‌ای از کارت‌خوان و کنترل کننده‌ها را شامل باشد.

کارتخوان: با روش‌های تشخیص بارکد، نوار‌مغناطیسی، اثر‌انگشت، کف دست، قرنیة چشم یا کارت‌های هوشمند و حافظه دار.

کنترل‌کننده: محدودة فعالیت کنترل کننده‌ها در مدل‌های مختلف تفاوت اندکی با هم دارند ولی در کل کنترل و هدایت چند کارت‌خوان با این واحد می‌باشد.

تگ‌: ابزار شناسایی است؛ افراد بازدید کننده از یک محل، کنترل تردد اتومبیل، کنترل زیست محیطی و دامی و ... از این دست است.

برچسب‌ها: شرکتهای فعال، RFID
تاریخ ارسال: چهارشنبه 18 بهمن 1391 ساعت 18:28 | نویسنده: محمد روهینا | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد